Alapvetően mindkét típus természetesnek mondható, ami az előállításához szükséges anyagokat illeti. Ugyanakkor a betoncserép bevonásakor már jellemző, hogy mesterséges anyagok – műanyag, festék – is előkerülnek. Hatásában a többi hétköznapi eszközünk (tányérok, bögrék) miatt is talán az agyagcserép emlékeztet minket jobban a természet-közeliségre.
A kerámiacserép jóval könnyebb, mint a betoncserép, így a szállítás és az anyagmozgatás során egyszerűbb dolgunk van. Ugyanakkor az agyagcserép kisebb, így több kell belőle azonos terület befedéséhez, ezáltal pedig összességében nagyjából azonos lesz a két tetőtípus súlya. A nehézségéből adódóan a betoncserép valamivel jobban ellenáll a viharoknak, nincs egyszerű dolga a szélviharnak, ha meg akarja azt bontani.
Méretpontosság tekintetében egyértelműen a betoncserép a győztes. A kerámia égetése során olyan zsugorodás megy végbe, amely nehezen kontrollálható, így a méretek szempontjából sosem lesz egy szinten a mérnöki precizitással készülő betonnal.
A méret kapcsán előkerül a forma kérdése is. Ebben a kerámia nyer, ugyanis jóval több alakban készül. Bár igyekeznek a betoncserép-gyártók is tartani a tempót, még mindig az előbbi rendelkezik nagyobb választékkal. Így ha fontos szempont számunkra a dizájn, a kerámiacserepek között nagyobb eséllyel találunk számunka megfelelőt.
A kerámiának jó a páraáteresztő képessége, ami egy nehezebben szellőztethető tető esetén fontos érv. A betoncserép viszont tömörségéből adódóan kevésbé szívja magába a nedvességet, fagyálló hatása nagyobb.
Az előállítás során a kerámiacserepekhez igen magas hőmérsékletre, 900-1100 °C-ra van szükség. A betoncserepeknél ehhez elegendő 90 °C is. Ebből adódóan az előbbi jóval nagyobb energiafelhasználással jár, és ez az árában is meg fog látszódni.
Ha mindent összevetünk, akkor tehát egyik irányban sem mozdul el egyértelműen a mérleg. Azonban vannak olyan kérdések, amelyekre a válasz szubjektív. Tipikusan ilyen, hogy kinek milyen színek és formák tetszenek, ki melyik márkával szimpatizál. A végső kérdés, hogy mennyi pénzt szánunk a tetőfedésre. Ezek együttese többnyire pontot is tesz a kérdéskör végére. Bármelyik mellett is döntsünk, a legfontosabb, hogy minőségi cserepet vásároljunk. Az anyaghibás, olcsóbb darabok később megbosszulják magukat. Például a nem megfelelően kiégetett kerámiacserépben apró mészdarabok maradhatnak, amelyek később könnyedén magukba szívhatják a nedvességet, és így télen a fagyok miatt tönkremehet a tető.