Növényeink téli tárolása

Ehhez a gyökerek megsértése nélkül kell kiemelni a növényeket, az újabb beültetéshez pedig a gyökereket kissé meg is lehet kurtítani. A friss beültetésük után 1-2 hétig még tovább tarthatók a szabadban, amíg a gyökeresedésük megindul.
A kiemelt növényeket ajánlatos alaposan átvizsgálni, hogy ne legyenek rajta gyapjas- vagy pajzstetvek, esetleg más károsítók, amelyeknek az elpusztítását célszerűbb és biztonságosabb még a szabadban elvégezni. A nagy levelű növények leveleit puha, nedves ronggyal törölgessük le. A sápadt levélzetű növényünket alaposan vizsgáljuk meg, különösen a gyökérzetét, ugyanis legtöbbször a gyökérzet pusztulása miatt halványulnak, majd barnulnak el a levelek. Ha a gyökerek is barnulnak, bontsuk szét a földlabdát, és éles késsel vágjuk vissza a még fehér, ép részig. Az így keletkező sebfelületre szórjunk porrá tört faszenet, a berohadás ellen. Utána ültessük vissza laza, homokkal kevert földbe, majd néhány hétig csak mérsékelten öntözzük.
A bekerült növényeket ne a legmelegebb és legsötétebb helyre tegyük, mert itt elpusztulhatnak. Olyan helyet kell találni számukra, ahol egyaránt kedvezőek a hőmérsékleti és fényviszonyok. Kerülhetnek például folyosóra, lépcsőházba vagy garázsba.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: tél

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Kávéfőző tisztítása, karbantartása

Kávéfőzőnk leginkább akkor mondja be az unalmast, amikor leginkább kívánunk egy frissítő vagy éppen felébresztő kávét. Olyankor – látszólag minden előzetes figyelmeztetés nélkül – csak zubog,...


Változnak az energetikai tanúsítványok

2023novemberben hatályba léptek azok az új épületenergetikai szabályok, melyek értelmében 2024 januárjától az ingatlanok eladásához, bérbeadásához és az új épületek építéséhez is szükséges lesz...