A leander egyenletes melegben virágzik szépen, ezért ne kapjon hideg vizet, mert az lehűti földjét, csökkenhet a virágzás. Igazi kánikulában perzselést is okozhat a hideg víz a felforrósodott gyökérzeten. A táplálás szintén elengedhetetlen, csak a jóllakott leander virágzik folyamatosan.
A tápelemeket a legbiztonságosabban a leanderek egyedi igényének megfelelően kifejlesztett Vitaflóra Leander-tápoldat rendszeres adagolásával biztosíthatjuk.
A tavaszi regenerálás, esetleg átültetés után kezdjük meg a tápoldat használatát, amelynek eredményeképpen a leanderek tartósan, dúsan virágoznak, az alacsony nitrogén, magas kálium-foszfor arány mellett nem nyúlnak meg, kiegyensúlyozottan fejlődnek. A magas vastartalom megakadályozza a klorózis miatt kialakuló sárgulást, a teljes körű mikroelem-tartalom pedig fokozza a növények ellenálló képességét, segít megelőzni a betegségek kialakulását. A tápoldat hatását a tápanyagok különleges összetételével éri el, nem tartalmaz hormonokat.
Szeptemberig hetente egyszer, a nagyobb, a földlabdát teljesen benövő gyökerű növények esetében hetente kétszer adjunk a leandereknek ebből a tápoldatból. Októbertől már nem szabad tápanyagot adni, időt kell hagyni nekik hajtásaik beérlelésére, a téli felkészülésre. Ha azt szeretnénk, hogy leanderünk még nagyobbra növekedjen, július közepéig a Vitaflóra Virágzásindító tápoldatot adjuk öntözővizébe. Ennek magasabb a nitrogéntartalma, a növény erősebben növekszik, emellett a virágzáshoz szükséges káliumot, foszfort és mikroelemeket is tartalmazza.
A jól tartott növény ritkábban betegszik meg, de ha mégis levéltetvek támadják meg, akkor, gyors és hatékony segítség a Vitaflóra Növénytisztító permet, amely különleges összetételének köszönhetően mérgek nélkül pusztítja el a kártevőket, és gyógyítja a növényi sérüléseket. Lakásban, teraszon és ágyásba kiültetett növényen is használhatjuk.