A betoncsiszolás, az utólagos burkolást teljes egészében kiváltó technológia. Bár minden típusú felületen végezhető csiszolás, a végeredmény nagyon változatos. Alapvetően a felület tömítettsége határozza meg a végső képet. Egy bevibrált betonban nincsenek légbuborékok, így a beton tömör. Betoncsiszolás után a felület tökéletesen sima és egyenletes lesz, semmi sem töri meg a fényt.
A házilag simított beton el van ugyan húzva léccel, és látszólag sima is, azonban a betoncsiszolás során egyre inkább szembetűnő lesz a tömörítetlenségből adódó légbuborékok helye, azaz a lyukacsos felület.
Függ a minőségtől
Minél jobb egy a betonozás minősége, annál szebb felület készíthető gyorsabban és olcsóbban a betoncsiszolás alkalmazásával. Több centiméteres szintkülönbségek esetén elkerülhetetlen a betonmaró alkalmazása, a csiszolt beton felület kialakítása előtt. A betoncsiszolással kialakított felületekkel elkerülhető a burkolatok felválása, a műgyanta alapú aljzatkiegyenlítők kéregszerű elválása, a járólapok repedése vagy széttörése és a fuga kipergése.
A felület simasága megfelel a padlóburkolatnak, egyenletessége a műgyanta bevonatnak, fényessége a márványlapoknak, míg az élettartama az aljzatbeton élettartamával lesz megegyező. A könnyű tisztíthatóság sem mellékes. Különböző impregnálási eljárásokkal növelhető az aljzatbeton felületi keménysége, vízlepergető hatás érhető el, akár saválló felület is létrehozható.