A magfúró koronákat vizes és száraz korona fajtákra bonthatjuk: a vizes magfúrók többnyire 350/400 mm (kisebb átmérők) vagy 450/500 mm (nagyobb átmérők) hosszúságúak, de ezeknél jóval hosszabb vagy rövidebb koronafúrók is elkészíthetők. A vizes magfúró korona bármilyen anyagot átfúr, amennyiben az adott anyag rendelkezik egy bizonyos tömörséggel.
A száraz koronák egy típusát dobozfúrónak is hívják, nevében utalva annak fő felhasználási területére (villanyszerelés). Ezek a szerszámok zömében rövidek (160 mm), és 30 mm-130 mm átmérővel rendelkeznek. Befogásuk 6 lap, SDS+ vagy SDS Max befogás.
Mód van ezeknél jóval hosszabb és nagyobb átmérőjű száraz fúrókoronák elkészítésére is, de ezeket a koronafúrókat már csak nagy teljesítményű magfúró gépekkel üzemeltethetjük. Száraz fúrókoronával kemény, jól tömörített betont, vasalt betont fúrni nem lehet, erre ezek a szerszámok alkalmatlanok.
Koronafúró gépek
A koronafúrókat egy speciális, kifejezetten erre a célra kifejlesztett fúróberendezéssel hajthatjuk meg, melynek teljesítménye egy bizonyos átmérő tartomány (pl. 10 mm-től 150 mm-ig kb. 2 kW, 150 mm-től 250 mm-ig kb. 3 kW, 250 mm-től felfelé kb. 5.5 kW) fúrásához elegendő. Léteznek igen nagy teljesítményű magfúró berendezések, melyek hidraulikus, robbanómotoros vagy nagyfrekvenciás erőforrással rendelkeznek.
A magfúró gépek fordulatszáma állítható, mert a különböző fúrókorona átmérők más-más fordulatszámot igényelnek. A magfúró gép nélkülözhetetlen tartozéka a fogasléces fúróállvány. A fúróállványt dübellel vagy ún. vákuum-talppal rögzíthetjük. Az állvány biztosítja (többek között) a kivitelezés pontosságát, a megfelelő mértékű adagolható előtolást, és a biztonságos munkavégzést.