A képek magukért beszélnek. A legegyszerűbben kis ülőkét készíthetünk a fából, megfelelő méretűre szeletelve azt. Itt arra érdemes figyelni, hogy olyan magasságúra szeleteljük a farönköt, ami igazodik a majdani használók testmagasságához. Ha túl alacsonyra vágjuk, akkor kényelmetlen leülni rá és felállni róla, valamint rajta ülve olyan, mintha a nyakunkban kellene tartanunk a térdünket. Gyerekeknek viszont ez lehet az optimális. Ha túl magas, mondjuk egy gyerekhez viszonyítva, és lóg a lába az embernek róla, nem ér le a földig, akkor azért kényelmetlen. Különböző, akár ráerősített párnázattal a kényelem tovább fokozható.
Érdemes még kiemelni, hogy a farönköket jól lehet virágtartónak is használni, ha kivájjuk őket. A repedés megelőzése végett hasznos, ha lenolajjal kezeljük. Ha nyers fáról van szó, ne hirtelen szárítsuk ki, csak fokozatosan.
A képeken levő világítás megoldások is nagyon látványosak. A farönkbe épített hangulatfény esetén repesztjük a már kivájt fát, hiszen e repedéseken jut majd ki a fény. Jó megoldás, ha valamilyen kis fogyasztású ledes megoldást építünk bele újratölthető akkumulátorral. Így könnyebben áthelyezhető, és nem kell az elektromos kábelt kerülgetni.
Képes összeállítás
ű