Karácsonyi manó

2024-12-10 09:45:02 | Módosítva: 2024-12-14 10:15:18

Évek óta már októberben ellepik az üzleteket a különböző méretű karácsonyi manók, nagyon nagy divat lett. Szobanövényeink növekedése közben pedig mindig megmarad, a növények által kinőtt virágcserép. Legyen az műanyag vagy agyagcserép, gyorsan készíthetünk belőle karácsonyi manót. Már csak egy kis vastagabb szálú fonalra, egy fagolyóra, ollóra és ragasztóra lesz szükségünk, esetleg festékre.

Lépésről, lépésre

1. Első lépésben, ha kopott a virágcserép vagy nem tetszik a színe, fessük le. Ha kimondottam karácsonyi manót szeretnénk, akkor pirosra, zöldre vagy akár aranyszínűre. A virágcserép alján lévő lyukba pedig, egy elég nagy csomóval, belül fűzzünk egy vastag fonalszálat, hogy fel tudjuk majd függeszteni a manót.



2-3. A vastag szálú gombolyagból sokszor tekerjük a kezünkre a fonalat, majd amikor elegendőnek véljük a mennyiséget, egy helyen kössük össze erősen, hogy nem essen szét.




4. Az összekötéssel szemben vágjuk el a fonalszálakat.



5. Fogjunk rá kézzel az összekötött részre, és borzoljuk meg a szálakat, így egy középen összekötött fonalgombócot kapunk.



6. Ha már megszáradt a lefestett virágcserepünk – ha esetleg az 1. pontban elfelejtettük az akasztó szálat, gyorsan pótoljuk –, kenjük be ragasztóval a cserép belső peremét (nem csak ragasztópisztollyal dolgozhatunk).



7. Nyomkodjuk a fonalgombócot a ragasztóba. Nem kell túl mélyre betennünk a cserépbe, mert a fonalgombóc közepe össze van kötve, szépen oda tud rögzülni a külső szálakkal, így jó sok manószakáll marad.



8. Kicsit igazítsuk meg ollóval a manószakállat, hogy ne legyenek túlságosan kilógó szálak, és szép egyenletes legyen.



9. A cserép peremére tegyünk még egy kis ragasztót, hogy a külső szálak is felüljenek a cserépre.



10. Attól függően, hogy mennyire gyorsan kötő ragasztóval dolgozunk, kis idő elteltével ragasszuk a fagolyó-orrot is a helyére.



Amikor az orr is megszáradt, készen is van a manó. Számtalan színvariációban készíthetünk manót a cserép festésével és a fonal színének változtatásával. Ha később is kedvet kapunk hozzá – vagy sok cserepünk marad a tavaszi virágátültetés után – a tavasz színeit is választhatjuk: világoszöld, sárga, narancs stb.


Forrás: Pinterest


További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

5 meggyőző érv, amiért imádjuk a műfenyőt

Nem túlzás azt állítani, hogy jelenleg reneszánszát éli a műfenyő. Míg néhány évvel ezelőtt a legtöbben szó szerint ízléstelennek vagy otrombának bélyegezték (sőt, szinte külön kasztba sorolták,...


13 ötlet a lépcsők alatti terek hasznosítására

Gyakran állnak üresen vagy lomokkal telve a lépcsőházak alatti terek, pedig haszonosításuknak csak fantáziánk szab határt.