A lábszerkezet elsődleges feladata, hogy stabillá tegye az asztalt. Ezen túlmenően optikailag hangsúlyossá teheti magát a bútordarabot, és lehetővé teszi a berendezési tárgy alatti tér tisztán tartását is. Ennek megfelelően különféle bútor- és asztalláb fajtákat szokás alkalmazni.
Az egyszerű kialakítású gyári bútor- és asztallábak választéka formailag ugyan nem túl bőséges, de azért jó néhány változatot találunk. Alkalmazásukkal a kiegészítő bútordarabok egységességét lehet biztosítani, asztaloknál pedig a lapok kreatív formai kialakításával, azok vastagságának növelésével, esetleg az alsó kávakeret asztallap és a lábak köré, vagy azok közé illesztésével tehetők egyedivé a bútordarabok. Így viszonylag egyszerűen ellensúlyozható a lábak sima vonalvezetése.
Komódoknál, alacsony szekrénykéknél, nyitott polcos kávaszerkezeteknél az alacsonyabb, 250-350 mm magas, a bútordarab aljára csavarozható fém lábakat célszerű alkalmazni. Ezek matt fémszínűek, vagy krómozott felületűek, esetleg különféle színűre festettek. Négyszögletes, illetve hengeres a palástjuk, 30-50 mm méretűek, hosszuk 300-750 mm-ig fokozatosan változik, talpuk pedig műanyag betéttel lezárt. A padló egyenetlenségeinek kiegyenlítésére ezek a lábak nem alkalmasak. A felerősítésükre szolgáló talpak nem láthatók. Esetenként előnyös a bútordarabot alul lábkerettel is kiegészíteni.
A padlóegyenetlenségek kiegyenlítésére csak az 50-60 mm átmérőjű, 300-820 mm magas, hengeres asztallábak képesek, amelyeknek a menetes műanyagtalpuk csavarásával lehet stabilan szintbe állítani magát a bútort. Ez különösen asztalok esetében nagyon fontos követelmény. A többnyire hengeres lábak felfogására precíziós könnyűfém öntvényidom szolgál, amelynek oldalágai különösen szilárdan rögzítik a kiálló palástnyakra csavarral rögzíthető csőlábakat. Felületük bevonata változatos, a szálhúzott kikészítéstől a matt és fényes króm bevonaton túl nem ritkák a fautánzatú változatok sem. Az ilyen és hasonló bútorlábakat a barkács áruházakban és a bútorszerelvény szaküzletekben érdemes keresni.
A hengeres formán kívül igényesebb, négyszög keresztmetszetű lábak is beszerezhetők, amelyeket főként a bútorszerelvényeket forgalmazó üzletekben érdemes keresni. Ezek némelyike tömör fával kombinált, felerősítésükhöz pedig az előzőekhöz hasonló, két ágú felfogó öntvények használhatók, természetesen a láb geometriájához illő nyakkal.
A fentieken kívül beszerezhetők speciális kialakítású asztallábak is. Ezek azonban bútorszerelvény üzletek kínálata alapján csak előzetes megrendeléssel szerezhetők be. A komplett szerelvények főként munka- vagy étkező asztalokhoz használhatók. Az íróasztal lapjához alkalmazható komplett láb például előnyösen aszimmetrikus kialakítású, ám létezik ennek szimmetrikus változata is, amely már akár modern étkező-, vagy akár tárgyalóasztalhoz is megfelelő. A szerényebb, páros csőlábú változatok inkább a minimál stílusú berendezéshez, irodákba, vagy akár kültéri parti-asztalokhoz megfelelők. Az U-alakú, zárt szelvényű fém lábszerkezet viszont bármilyen célra használt asztalhoz jól illik, feltéve ha a felületi kikészítése megfelelően igényes, és az asztallap is jól megválasztott.