Némelyek ezek közül csak néhány négyzet-méteres alkalmi pihenőhelyek, de találhatunk közöttük lakhatásra alkalmas kis nyaralókat is. Magyarországon az ilyen építészeti alkotások nem jellemzők, ám örvendetes, hogy egyre több helyen látni az országban olyan házakat, ahol egy meglevő idős fa az épület részévé válik. Nem kivágják, merthogy útban van, hanem úgy tervezik az épületet, hogy annak szerves részévé váljon.
A cölöpökön álló épület a fát is kíméli, és víz menti, ártéri területen is jó megoldás | Mielőtt egy kisebb palotát építünk a magasba, nézessük meg szakemberrel, hogy a fának vajon hány éve van még hátra |
A fák ágai közé épített, vagy lábon álló, a lomb közé magasodó épületeknek folyók árterületén is lehet létjogosultsága, hiszen az időszakosan vízzel elöntött területeken a magasabbra épített házak megússzák az áradást.
Mindegy, hogy gyerekek vagy felnőttek számára készül egy ház a fára, annak statikai szempontból is teljesen biztonságosnak kell lenni. A magasban felépített kuckóknak a hangulatukat a magasság adja, de ez – pont a magasság miatt – veszélyeket is rejt. A legbiztonságosabb, és a fa szempontjából is a leghumánusabb megoldás, ha az építmény a fán van ugyan, de tartólábakkal a földre támaszkodik.