Az ilyen dekorációs világítások ma már könnyen megvalósíthatók, akár készletben is megvásárolhatók, de az egyedi elképzelések kivitelezése sem okoz különösebb problémát, ha jól választjuk ki a célnak megfelelő fényforrásfajtákat.
A falakra könnyen felerősíthető fénykábelekkel, azaz a fénytömlőkkel egyszerűen kialakítható az épület jellegzetes részeit kihangsúlyozó kontúrvilágítás. A fénytömlőket különféle hosszúságban, apró, egymástól 4-5 cm távolságba szerelt LED-ek sora alkotja, amelyek hajlékony műanyag tömlőkbe vannak behúzva. Méretre vághatók, csatlakozókkal toldhatók, és a kívánt alakra formálhatók. A hozzávaló tápegységgel és programvezérlővel akár 8 fajta ritmusban is működtethetők. Az ilyen kábelek különféle színekben, illetve kevert színű LED-ekkel is beszerezhetők. A tápegységet azonban mindig a várható teljesítményhez igazodva kell kiválasztani, a toldásokhoz pedig ajánlott gyári egységeket alkalmazni, tekintettel a kültéri használatra. Az időkapcsoló szükségtelenné teszi a naponkénti ki és bekapcsolást. Beszerezhetők 230 V-os feszültséggel üzemeltethető fénykábelek is, ám ezeknél a toldásokhoz és az egyéb csatolásokhoz csak gyári csatlakozóelemek használhatók biztonsággal. A tápkábel mindenkor kettős szigetelésű legyen, korrektül a falhoz erősítve.
A fénykábeleken kívül választhatók különféle fényfüzérek, amelyek változó hosszúságúak és színűek. A fényt fixen beéptett LED-ek, vagy apró izzólámpák szolgáltatják. Ezek általában 24 V-os feszültséggel trafóról működtethetők, három eresek, a fényforrások párhuzamosan kapcsoltak, így ha néhány ki is ég, a többi tovább világít. Néhány világítástechnikai szaküzletekben tekercsben is árusítanak fényfüzéreket, amelyekben az izzók cserélhetők, a trafót pedig külön kell megvásárolni, mint ahogyan a programválasztót, és az toldó csatlakozókat is.
Beszerezhetők komplett izzós, különböző hosszúságú fényfüzér készletek is, amelyek viszont többnyire hálózati feszültséggel üzemeltethetők. Az ilyen készletekhez pótizzók is tartoznak, csak a kültéri változatokat célszerű szabadban alkalmazni.
A bonyolultabb alakzatú díszkivilágításokhoz ajánlatos pontosan méretezett tervet készíteni, amely alapján megvásárolhatók a különféle hosszúságú füzérek vagy fénykábelek, és a hozzávaló szerelési tartozékokat is célszerű számba venni. A felerősítésüket is alaposan átgondolva kell megtervezni, hogy a telepítéskor már ne legyen szükség improvizálásra. A jól kiépített díszkivilágítás így valóban emeli majd az ünnepek hangulatát, és még ezek multával is használhatók a tél folyamán hangulatjavító elemként, tavasztól pedig akár kerti ünnepségek esti kivilágításához.
„Kísérteties” fényű LED-ek
Furcsa működési zavarra hívja fel a figyelmet az egyik szakportál hírlevele. Felhasználók azt írják, hogy a 230 V-os LED-es fényforrások némelyike lekapcsolt állapotban is derengő fényben világít, vagy időközönként felvillan. A jelenség oka, hogy a LED-ek lekapcsolt állapotban is kapnak egy kevés áramot, ami a kis fogyasztás miatt már elég a működésükhöz, így szinte állandóan működnek, bár lekapcsolt állapotban csak halványan derengő fényt adnak.
A szakemberek szerint az ilyen hibákat a villanykapcsolóban levő éjszakai fény, az érintő kapcsoló vagy kettős kapcsoló, illetve a bekötéskor felcserélődött fázis és a nulla vezeték okozzák. Ez azonban szimpla kapcsolóra cserélve, vagy az éjszakai fény kiiktatásával, esetleg villanyszerelő közreműködésével gyorsan megoldható, feltéve, ha a jelenség túl zavaró.