Mágneses vakolat

2012-06-13 22:21:01 | Módosítva: 2012-06-13 22:21:01

A mágneses vakolat tulajdonképpen egy gyárilag előkevert vakolatféle, ami vizes diszperziós kötőanyagot, ásványi töltőanyagot és mágnesezhető fémszemcséket tartalmaz. Az ilyen módon „vas tartalmúvá” vált felületen mágnessel információs anyagok, tervrajzok, térképek, üzenetek rögzíthetők.

A mágneses vakolatot belső térben, magánházakban vagy irodákban lehet használni. Az alapfelület lehet sima betonfelület, mész-, mész-cement-, cement- és gipszvakolat valamint gipszkarton. A 25 kg-os műanyagvödörben forgalomba hozott mágneses vakolatot felhasználás előtt alaposan fel kell keverni. A nem bevonandó felületeket le kell takarni. Az alapfelületet portalanítsuk, a nem megfelelően szilárd részeket távolítsuk el, javítsuk ki, majd kenjük be vakolatalapozóval.

A vakolat felhordása rozsdamentes fogas glettvassal törtéhet, 3 mm rétegvastagságban, olyan módon, hogy a fogazott felületet 1 napig állni hagyjuk, majd 24 óra elteltével a felületet kitöltjük a mágneses vakolattal. A vakolat felhordása +5 °C feletti alapfelület- és léghőmérsékleten ajánlott. A használt szerszámok a vakolat megkötése előtt letisztíthatók. A mágneses vakolattal bevont felület kb. 1 hét múlva kizárólag olyan fedővakolattal láthatjuk el, amelynek rétegvastagsága nem éri el a 3 mm-t.

Anyagszükséglet 3 mm-nél 7,2 kg/m3, 4 mm-nél 9,6 kg/m3. A megadott anyagszükségletek sima alapfelületekre vonatkoznak. A durvább felületek anyagigényét célszerű a helyszínen felhordott mintával ellenőrizni.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: mágnes, vakolat, fal

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

A szagtalan WC titka

A lakóterekben a levegőt többféle terhelés éri, melyek a mindennapi tevékenységünkből adódnak. A levegő elhasználását a CO2 feldúsulását nagyon nehezen tudjuk érzékelni, a páratartalom...


Gabion sokféleképpen

A Gabion egy fémrácsból készült kosár, melyet kövekkel töltenek meg. Neve olasz eredetű, szó szerint fordítva „sánckas” – utalva egyik legelterjedtebb funkciójára, a rézsű, mederpart, sánc...