Nos, az ún. effekt festékkel bárki könynyen kialakíthat ilyen falakat. Igaz, kétszer kell a falat két különböző festékkel bekenni, ám az első az alapozó, hófehér festék gyorsan felhengerelhető. Természetesen ehhez is rövidszőrű henger szükséges. Az alapozó festék egyben a különböző színben gyártott dekor effekt festékek alapozó komponense.
Száradása után széles ecsetre váltva kell a sűrű effekt festéket kétszeresen, átlós irányú, ívelt mozdulatokkal a falra kenni. Ez semmivel nem fárasztóbb, mint a hengerelés, csak annál egy árnyalatnyival szaporátlanabb. Ám ha tempósan szeretnénk haladni, akkor párosával célszerű dolgozni, kis időeltolással.
Ugyanis a felkent festék darabos fehér szemcséket tartalmaz, amit a festék beszerzési helyén megvásárolható műanyag simítólappal lehet az alapszínű felületen lágyan szétkenve mintázni. A simító mozdulatok semmiféle szakértelmet nem igényelnek. A fehér szemcsék szétsimítása bárhogyan történhet, mindig szabálytalanul érdekes mintázattal látja el a színes fedőfestést, és még kevéssé strukturálja is. Munkaigényesebb a szokásosnál, ám dekoratív, antik hatást eredményez, és az egyéb kreatív falfestési módoknál sokkal gyorsabban és egyszerűbben kivitelezhető.
Antik hatású falak saját kezűleg
2008-11-28 16:08:49 |
Különleges, antik mediterán hatású falak kialakítása többnyire a szobafestők feladata, mert ők gyakorlottabbak az ehhez szükséges lazúrozásban, a festékek visszatörlésében. Csakhogy ritkán vállalják, hiszen ez macerás munka.
További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!
Szólj hozzá a cikkhez!
Be kell jelentkezned,
hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.
Homlokzatok díszítése
Ahány ház, annyi szokás - ez az épületek külső megjelenésére is igaz. Régebben szinte egyeduralkodók voltak az unalmas, mondhatni uniformizáltan, sima falfelületek, mára viszont az épületek külső...
Régiből újszerűt
Sokan lebecsülik a régi, szerintük már avítt bútordarabokat, mert nem elég modernek és gyakran még kopottak is. Ezért aztán lomtalanításkor az utcára kerülnek, bár még vannak közöttük...