Az ilyen utak vonalvezetését, nyomvonalát is érdemes alaposan megfontolni, amit a gyakran használt csapás alapján ajánlatos kitűzni. A lépegetők alapozásához kavics, majd az arra terített homok az ideális, a járófelület kialakításához pedig célszerű természetes követ, pl. a vastag rusztikus keszthelyi követ használni. A kő darabjai 3-6 cm vastagok, felületük pedig nem túl egyenetlen. E célra megfelelnek még az 5 cm vastag és 50x50 cm nagyságú, apró kavicsos járófelületű beton- vagy egyéb hasonló felületű kerti járólapok is.
A lapok telepítésénél ajánlatos a kényelmes lépéstávolságot betartani, és a helyüket ennek megfelelően kell a gyepből 25 cm mélyen kiásni. Az így kialakított alapot döngöléssel kell tömöríteni, majd arra a 10 cm vastagságban tömörített sóder réteg, végül pedig 5-10 cm vastag homok kerüljön. A feltöltött terület mindig vízszintes legyen, erre már felhelyezhetők a járólapok.
A lapokat is jól döngöljük le, majd a szélek mellett töltsünk rá beiszapolva termőföldet. A járófelület mérete legalább m2 legyen, ami esetenként egymás mellé helyezett burkolólapokkal nagyobbítható meg. A réseket homokkal töltsük fel, és mossuk be vízzel. A járólapok helyzetét még egy utólagos döngöléssel állítsuk vízszintbe, ami a biztonságos járás miatt fontos. A kőlapok széle mellé vessünk fűmagot, ami majd később teljesen körbe növi a lapokat. A járólapok felülete természetesen a gyep szintje alatt legyen, hogy ne akadályozzák a fűszőnyeg nyírását.