Mindig hagyjunk 5-10% tartalékot a vágási, törési veszteségek fedezésére. Egyszerre vásároljuk meg a teljes mennyiséget, mert ekkor biztosak lehetünk abban, hogy ugyanabból a gyártási sorozatból kapjuk. Ugyanazon típusú csempének a különböző gyártásból származó darabjai eltérő színárnyalatúak és méretűek lehetnek. Jó, ha néhány darabot el tudunk raktározni a későbbi időkre. Csőtörés vagy bármilyen kis sérülés esetén nagyon nehéz, sőt néha lehetetlen pótlást beszerezni az évekkel előbb vásárolt burkolathoz.
Mindig tartsuk szem előtt, hogy a burkolat katalógusában, csomagolásán feltüntetett méret (20x20, 30x30 stb.) névleges méretet jelent. A lap tényleges mérete ettől több milliméterrel is eltérhet (pl. 19,8x19,8 cm), de szállítmányon belül természetesen egyforma lapokkal fognak kiszolgálni bennünket, és a gyártott méretet - utólagos rányomással - a dobozon is feltüntetik. Ügyeljünk rá, hogy pepita mintával burkolt padlóhoz mind a két színt ugyanabból a méretsorozatból kérjük!
A burkolólapok dobozát érdemes a munkák teljes befejezéséig megőrizni. Pótrendelés vagy reklamáció esetén segíthet az azonosításban.
Fontos tudni, hogy a hagyományos mázas és máz nélküli burkolólapok között legalább 2,5-4 milliméteres fugahézagot kell hagyni.
Nagyon fontos, ugyanakkor gyakran elhanyagolt szempont: igényes, hibátlanul kivitelezett burkolatot csak megfelelő fényviszonyok mellett lehet készíteni. A munkavégzés során használt világításnak legalább olyan jónak kell lennie, mint amilyen a helyiség végleges világítása lesz.
Hogyan válasszunk csempét?
A burkoláshoz szükséges csempe és padlólap mennyiségét még otthon, a helyszínen mérjük fel. Legjobb, ha egy egyszerű, kockás papírra rajzolt kis vázlatot készítünk, és erre jegyzzük fel a helyiségünk méreteit. A vásárlás során felmerülő kérdésekre így könnyebben megkaphatjuk a választ, és az eladó is segítségünkre lehet a burkolólap mennyiségének számításában.
Korall Csempe Kft, Romhány
További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!
Szólj hozzá a cikkhez!
Be kell jelentkezned,
hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.
Lamináltpadló
A lamináltpadló lassan a legáltalánosabb padlóburkolónknak tekinthető. Olcsósága, ennek ellenére eleganciája, gyors és könnyű kivitelezhetősége a burkolás során és tartóssága fontos érvek az...
Hidegburkolatok ápolása
Előző számunkban az ún. meleg padlók ápolását ismertettük, most pedig a kerámialapos és a természetes kőburkolatok felületi felújításához adunk néhány tanácsot. A legtöbb esetben a szakszerű és...