Egy lehetőségünk van; minden egyes négyzetcentimétert kihasználni, mégpedig nem a padlón, hanem az oldalfalakon és a mennyezeten. Ehhez speciális horgok, kampók, rögzítő, sőt emelőszerkezetek sora kapható, csak ki kell választanunk az adott tárgyakhoz - kerékpár, pótkerék, szörf, síléc, tetőbox, kerti szerszámok stb. - legmegfelelőbbeket.
A legegyszerűbb univerzális kampót egyetlen csavarral lehet felerősíteni a falba helyezett tiplihez. A kampós rész enyhén felfelé áll, így a rá akasztott létra, szánkó nem tud lecsúszni róla. Ha még egy kis plusz lecsúszás elleni biztonságot szeretnénk, akkor a teherkampót választhatjuk, aminek csúcsán egy gumi zárógomb található. Ez nem csak a ráakasztott tárgy lecsúszását gátolja, hanem véd a kemény acél anyag okozta sérüléstől is. Még mindig az előzőekhez hasonlóan egyetlen csavarral rögzíthetők a raktárkampók, amiknek viszont felhajtott vége biztonságosan megakadályozza a ráhelyezett tárgy lecsúszását. Erre érdemes helyezni a használaton kívüli tetőcsomagtartót, sílécet.
A kissé felhajlított végű univerzálkampón lóghat a feltekert locsolótömlő, de rá kerülhet a létra is. Ez a leghosszabb rögzítőkampó; 190 mm-re nyúlik ki. Hasonló kialakításban, felhajtott véggel, dupla, szuper hosszú változata is létezik. Az ilyen dupla villás megoldás a legpraktikusabb a kerti szerszámok felakasztásához, sőt egy villára akár több szerszám is felkerülhet, hiszen 250 mm-re is kinyúlhat a faltól.
A körkampó ennél jóval kisebb, de szintén nagyon jól használható; tömlő, háztartási gép vagy akár a pótkerék is ráakasztható. Sok apró tárgyat akaszthatunk az oldalfalra a kis színes multikampók segítségével. Ezek teherbírása sem kicsi (15 kg), csak arra van szükség, hogy a tárgyon legyen valami rögzítő fülecske. Ha pedig nincs, akkor huzalból érdemes hajlítani ilyet. Speciális kialakítású kampókat gyártanak kerékpárok oldalfalhoz-, illetve mennyezetre történő rögzítéséhez.
Ajánljuk még olvasóink figyelmébe azokat hevederes liftszerkezeteket, amik nem csak a mennyezetre történő rögzítésre alkalmasak, hanem arra is, hogy a tárgyat - pl. egy tetőboxot, vagy síléctartó boxot - felcsörlőzzük a gépkocsi tetejéről a garázs mennyezetéig.
Növeljük meg a tárolóteret
Rögzítők műhelyben, garázsban
A műhelyben, garázsban, kamrában, pincében sok olyan tárgyat tárolunk, amelyre csak időszakonként van szükségünk. Így aztán gyakorta az autónak már nem is jut hely a garázsban, mert amikor már a polcok megteltek, akkor egy-két dolog a földre kerül, és nincs megállás.
További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!
Szólj hozzá a cikkhez!
Be kell jelentkezned,
hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.
Hogyan óvjuk meg a térkőt a felfagyástól?
A fagy beköszöntekor már kevesen gondolnak a kertjükre, hiszen ekkor már bőven véget ért a kerti szezon. A növények visszahúzódnak, a kerti bútorok meleg helyre kerülnek, a csapokat pedig...
Polikarbonát
A polikarbonát felhasználási lehetőségei igen széleskörűek az építészetben és a lakberendezésben. Előtetők, teraszfedések formájában már mindenki találkozott vele, de ezek a felhasználási...