Ehhez néhány apróságot nem árt megjegyezni:
– Hagyjuk teljesen kihűlni az ételt, mielőtt a hűtőbe tesszük.
– Az élelmiszereket mindig fedjük le vagy csomagoljuk be, mielőtt a hűtőbe tesszük. Ezzel megakadályozzuk, hogy élelmiszer ízét, aromáját és színét veszítse, és azt is, hogy a különböző élelmiszerek átvegyék egymás szagát. Az élelmiszerek így tovább maradnak frissek, és nem is száradnak ki.
– Ha úgy érezzük nincs elég hideg a hűtőben, állítsuk magasabbra a kapcsolót.
– A hűtőajtót még rövid időre se hagyjuk nyitva.
– A fagyasztóban, illetve a hűtőszekrény vagy kombinált hűtő fagyasztóterében nem szabad folyadékkal telt üveget tárolni, mert folyadék az üvegben megfagy, és a tágulás miatt az üveg szétreped.
– Amikor a fagyasztótérben a fagyasztórácson már fél centiméter vastag jég van, le kell olvasztani. Évente 1x vagy 2x szükséges ezt megtenni. Első lépésként húzzuk ki a készüléket konnektorból. Az olvasztás gyorsítható, ha forró vízzel teli edényt teszünk a fagyasztórácsra. Léteznek leolvasztó spray-k, de ezekkel óvatosan bánjunk, a keletkező gázok robbanásveszélye miatt. Jó szolgálatot tehet egy (szigorúan kézben tartott) hajszárító is. A jeget kaparni nem szabad, mert megsérülhet a fagyasztórács. A készülék oldalfalán keletkező kisebb jégképződés azonban műanyag eszközzel lekaparható.