Diego újdonság

A hazai padlóburkolat piacon a Diego Kft. vezető szerepet tölt be. Célja a korrekt minőség, magas szintű szolgáltatások biztosítása mellett a választék bővítése, mégpedig mindenki számára elfogadható áron. Ezek érdekében külföldi partnereikkel közösen kialakították a Wood Step márkanevű új laminált parketta termékcsaládot. Ez a parketta négyféle igénybevételre készül, amelyek mindegyike – a kategóriáján belül – jó kopásállóságú, és vízforgatásos rendszerrel működő padlófűtésre is alkalmas. Bevonatuk színtartó, karmolásoknak ellenálló, a háztartási vegyszerek, sőt még a cigaretta parazsa sem hagy nyomot rajtuk. Színtónus- és mintaválasztékuk a legkülönfélébb igényeket is kielégítik. A Wood Step laminált parketták kivétel nélkül I. osztályú termékek, és csak a a Diego üzletekben kerülnek forgalomba.

Bár az üzletek bemutató paneljein mind a négy parkettaváltozatnak feltüntették a felhasználási területét, jó ha előre tudjuk, hogy melyik milyen igénybevételre készült, és céljainkra melyik felel meg leginkább.
A gyors eligazodást eltérő színnel jelölt márkaneveik segítik. A „Basic” parketták lakásunk mérsékelten igénybe vett helyiségeibe, háló- és vendégszobába való, minőségüket a sárga szín jelöli. A „Standard” minőségűeket piros szín jelzi, és otthonunk átlagosan igénybevett helyiségeibe, valamint mérsékelten használt nappali szobák padlójaként ajánlott. A kék színnel jelölt „Dinamic” parketták pedig a lakás erősen igénybevett helyiségeibe, illetve mérsékelt használatú nappalikba, és nem nagy forgalmú irodákba való. A szürke „Extra” minőségfokozatú parkettákat a lakások gyakran használt, erős felületi kopásnak kitett helyiségeibe ajánlott lerakni, de közepes forgalmú irodahelyiségekbe is megfelelő burkolat készíthető belőlük. Azt is jó tudni, hogy a Wood Step laminált parketták nem alkalmasak nedves, páradús helyiségek, pl. fürdőszobák, szaunák padlóinak burkolására.
E padlóburkolatokat mindig rugalmas parkettaként kezeljük, ami annyit tesz, hogy biztosítanunk kell a parkettaburkolat páratartalom és hőmérsékleti viszonyok miatt bekövetkező csekély, de nem elhanyagolható mozgását. Erre szolgálnak a parkettaburkolatok és a falak között előírás szerint kialakított ún. dilatációs, más néven tágulási hézagok. A laminált parketták lerakása nem bonyolult feladat, bárki vállalkozhat rá, ha betartja az alapvető fektetési előírásokat, amelyeket segítség gyanánt röviden az alábbiakban foglaltuk össze.
A padló alapjának meg kell felelnie néhány követelménynek. Tiszta, száraz, és sima legyen, 1 m2-en 2 mm-nél nagyobb egyenetlenség nem lehet rajta, különben aljzatkiegyenlítést kell alkalmaznunk. Az alapbeton friss, nedvességtartalma nem haladhatja meg a 2,5%-ot. E kritériumnak akkor felel meg, ha vastagsági méretét tekintve 1 cm-enként megfelelő szellőzés mellett 1 hetet hagyjuk száradni. Vízzáró burkolatra (PVC, linóleum stb.) bármelyik Wood Step parkettát lerakhatjuk, de minden más esetben a meglevő burkolatot távolítsuk el. Fapadlóra is lerakhatjuk a Wood Step parkettákat, ha a mozgó elemeiket kicseréljük, vagy álpadlót fektetünk fölé. Ne feledjük el a régi szegélyléceket felszedni, mert ezek akadályt jelenthetnek a parketták lerakásakor!
A fektetést a víz, illetve párazáró műanyag fólia lefektetésével kezdjük el. Ha lehet, a fólia összefüggő darab legyen. Toldása esetén 30 cm-nyi átfedést alkalmazzunk, és vízzáró ragszalaggal fedjük le a toldások vonalát. Fölé kerüljön a habfólia alátét. Itt hívjuk fel olvasóink figyelmét, hogy a Diego üzletekben már kiegészítőként megvásárolható az egybeépített párazáró és habfólia újdonságuk, amely feleslegessé teszi az előbb említett két fóliát, és ezáltal munkát takaríthatunk meg.
A helyes fektetéshez ismernünk kell, hogy az új padlónak mekkora mozgástérre, azaz milyen széles dilatációra van szüksége. Méterenként kb. 2 mm-rel számoljunk, és a széleken ennek megfelelő vastagságú faékeket alkalmazzunk a panellapok lerakásakor. Minél nagyobb alapterületű a helyiség, annál nagyobb hézagok szükségesek a parketták szélei mentén. A fűtéscsöveknél, küszöböknél elégséges, ha 8-10 mm-es hézagokat hagyunk.
A munkát a bejárattól legmesszebb eső sarokban kezdjük el, és balról jobbra haladjunk. Lehetőleg a helyiség hosszabb oldala mentén a fény irányába rakjuk le a parketta lapokat. A paneleknek a hornyolt oldala kerüljön a fal mellé, és a már lerakott burkolatra lehetőleg ne lépjünk rá.
Az első három sort előbb ragasztás nélkül, kiékelve rakjuk le. Egy ék szükséges a panelek rövidebb, fal felé eső, és kettő minden elem hosszabb fal felőli oldala mellé. Az első sort a végén méretre vágott darabbal fejezzük be, és ha a leeső darab 30 cm-nél hosszabb, a következő sort ezzel a csonka darabbal kezdjük, majd rakjuk le a harmadik sort is. A panelek leszabásához finom fogazású fűrészt használjunk.
A lerakott sorokat óvatosan szedjük szét, és a Wood Step ragasztót egyenletesen kenjük az első sor rövidebb, a második sor első paneljeinek kiálló csapjaira. A paneleket ezt követően újból nyomjuk szorosan az első sor elemeinek a hornyaiba, és ha szükséges, a panelek élére szorított fadarabra mért kalapácsütésekkel szüntessük meg a réseket. A három sor elemeit lépcsőzetesen és egymás után húzassuk öszsze, mert így könnyebb a hézagmentes felületet kialakítanunk. Az összeragasztott parkettaelemeket gyorsszorítókkal, vagy erős ragszalaggal összefogva biztosítsuk elmozdulás ellen. Az összeragasztott háromsoros parkettarészt feszítsük a fal mellé helyezett faékeknek, és a továbbiakban soronként haladva, minden elemet ragasztóval bekenve folytassuk a parkettaburkolat lerakását. A ragasztás akkor megfelelő, ha az illeszkedési vonalak közül ragasztó türemkedik ki. Így lesz kellően vízzáró a padló felülete. A kinyomódott ragasztót később, a panelre fektetett acél spatulya élével távolítsuk el. Vigyázzunk, hogy közben ne sértsük fel a felületet. Az esetleg már megszáradt ragasztót speciális ragasztóeltávolítóval töröljük le. Arra is ügyeljünk, hogy minden sor végén a rövidebb oldal felől feszítővassal préseljük össze az elemeket.
Az utolsó sor mellett is szükség van dilatációs hézagra, ezért a paneleket itt többnyire hosszirányban, a szükséges hézag figyelembevételével kell méretre szabnunk. A csöveknél azok átmérőjénél 16 mm-rel nagyobb lyukat vágjunk a panelbe, majd a nyílás középfelezője mentén kettéfűrészelve ragasszuk be a helyére.
Ha befejeztük a padló lefektetését, legalább 3 óra elteltével lépjünk csak a felületére. Az ékeket távolítsuk el, majd a burkolat menti hézagokat a falra erősített szegőlécekkel, vagy más profillécekkel takarjuk el. A szobák közé csak olyan küszöböt szereljünk fel, amelyet az aljzathoz és nem a parkettához rögzíthetünk.
Szeretnénk felhívni kedves olvasóink figyelmét, hogy a fenti munkát a Diego üzletekben kapott ingyenes videokazettáról fázisról fázisra haladva végig is nézhetik. Érdemes a kiegészítőket is a Diego üzletekben megvásárolni, mert a választék bőséges, és ezzel egyben időt is megtakaríthatunk. Külön a figyelmükbe ajánljuk a 9 cm magas szegélyléceket, amelyek a falra erősítve exkluzívvá teszik a lerakott parkettaburkolatokat.
Végül néhány tanács a laminált parketták tisztításához. A Wood Step laminált parkettákra soha ne kenjünk lakkot, vagy vaxot. Takarításakor feltörléséhez használjunk Wood Step tisztítószert, amely eltávolítja a szennyeződéseket, és szép, tompán fénylővé teszi a padlót. A nedvesen feltörölt padlót mindig száraz ruhával töröljük szárazra, így elejét vehetjük az újabb szennyeződéseknek. Súrolószereket a tisztításhoz soha ne használjunk, és lábtörlővel akadályozzuk meg, hogy homok, vagy sár kerüljön a parketta felületére. A makacsabb szennyeződéseket pedig acetonnal, vagy alkohollal igyekezzünk eltávolítani a Wood Step parketták felületéről. Ha így teszünk, parkettánk mindig ápolt és hosszú életű lesz. – x –

KISPEST, XIX., Nyáry Pál utca 7. Tel.: 280-88-44 CSEPEL, XXI., II. Rákóczi Ferenc út 277. Tel.: 425-25-70 ÓBUDA, III., Szentendrei út 113. Tel.: 388-02-24 ÚJPEST, IV., Fóti út 81/b. Tel.: 370-91-00 SASHALOM, XVI., Veress Péter út 11/b. Tel.: 403-95-63 FERENCVÁROS, IX., Könyves K. krt. (LURDY-HÁZ) Tel.: 456-13-68 Nyitva minden nap10-20 óráig ZUGLÓ, XIV., Nagy Lajos Király út 123. Tel.: 222-09-89 JÓZSEFVÁROS, VIII., Rákóczi út 51. Tel.: 334-09-78 BUDATÉTÉNY, XXII., Völgy u. 4-12. Tel.: 226-46-88 (Campona-val szemben) H-P: 8-18 óráig Sz-V: 8-13 óráig ÉRD, Balatoni út 10. Tel.: 23/374-240 BAJA, Dózsa Gy. út 97. Tel.: 79/321-989 BÉKÉSCSABA, Szarvasi út 42. Tel.: 66/325-406 CEGLÉD, Dominó Üzletház, Összeköto út 30/a Tel.: 53/322-796 DABAS, a Penny Market mellett Tel.: 29/361-126 DEBRECEN, Füredi út 76. Tel.: 52/456-655 EGER, Rákóczi út 90. (TESCO mellett) Tel.: 36/537-037 ESZTERGOM, Kossuth L. u. 19. Tel.: 33/312-745 GYÖNGYÖS, Szurdokpart u. 2. Tel.: 37/500-625 GYOR, Fehérvári út 3. (Interspar mellett) Tel.: 96/322-222 KAPOSVÁR, Noszlopy G. u. 3. Tel.: 82/429-198 KAZINCBARCIKA, Széchenyi I. út 116. Tel.: 48/512-385 KECSKEMÉT, Halasi út 10. Tel.: 76/418-168 KECSKEMÉT, Március 15. u. 5. (Spar Áruház) Tel.: 76/491-774 MÁTÉSZALKA, Ipari út 1/A. Tel.: 44-502-895 MISKOLC, Kiss Tábornok útja 53. Tel.: 46/379-854 MISKOLC, József Attila út 74. NYÍREGYHÁZA, Pazonyi út 13/A. Tel.: 42/500-352 NYÍREGYHÁZA, Derkovits u. 106. Tel.: 42/506-053 PÁPA, Szt. István u. 12. Tel.:89/312-085 PÉCS, Megyeri park (Megyeri út 66.) Tel.:72/525-297 SALGÓTARJÁN, Erzsébet tér 6. Tel.: 32/423-040 SÁROSPATAK, Wesselényi u. 7. Tel.: 20/9272-799 SIÓFOK, Dózsa György u. 25. Tel.: 84/316-200 SOPRON, Baross út 24. (Szonyeggyár mellet) Tel.: 99/506-956 SZEGED, Szilléri sugárút 27. Tel.: 62/422-448 SZENTES, Kossuth u. 34. Tel.:63/560-680 SZÉKESFEHÉRVÁR, Sárbogárdi út (MOL kút mellett) Tel.: 22/314-284 SZOLNOK, Széchenyi krt. 20. (Spar áruházzal szemben) Tel.: 56/522-194 SZOMBATHELY, Borostyánko Áruház Tel.: 94/510-580 TATABÁNYA, M1-es kijárat, Mc Donalds mögött Tel.: 34/510-898 TÖRÖKBÁLINT, Atlanta Center Nyitva: H-Sz: 10-19 óráig Vas.: 10–16 óráig Tel.: 23/510-593 ZALAEGERSZEG, Zrínyi út 36. Tel.: 92/598-045 VESZPRÉM, Házgyári út 7. Tel.: 88/567-690

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: padló

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Betonfestékek

A nyers, kezeletlen betonfelületek köztudottan nehezen tisztíthatók ésnem is esztétikusak. Ilyen, mondhatni igénytelenebb kivitelű betonpadlók, lábazatok általában csak simított betonból...


Padlók ápolása

Ahány padló annyiféle lehetőség van felületük épségének megőrzésére. Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy a padlók ápolásához milyen eszközöket, anyagokat használunk, és kellően hatásos-e a...