A növények bármilyen stílusú lakásba illenek, legyen az egy barokkos, vagy akár minimalista berendezés. Ennek oka, hogy szobanövényeink óriási szín és formagazdagságban állnak rendelkezésünkre. Szobanövények esetén a növény edénye szinte ugyanannyira részt vesz a látvány kialakításában, mint maga a növény, tehát ezeket szobai díszítés esetén kezeljük egyenrangúként. Egy szoba, ahol növény van, sokkal barátságosabb, hangulatosabb.
Egyedi dísz, vagy enteriőr
A növényekkel sokféleképp díszíthetjük lakásunkat. Egyrészt minden helyiségnek megvannak a megfelelő, hangulatilag oda illő növénycsoportjai, melyek az esetek többségében még szeretik is az ott uralkodó körülményeket. Például egy konyhát, étkező helyiséget díszíthetünk cserepes fűszernövényekkel, melyek amellett hogy jól mutatnak, még ételek fűszerezésére is alkalmasak zöldfűszerként.
Egy fürdőszobában jól érzik magukat a páraigényes növények akár a könnyező pálma, vagy a Tillandsiák, melyek - igazi gyökerük nem lévén - természetes élőhelyükön is a párából táplálkoznak.
A nappaliban is elhelyezhetünk egy-egy nagyobb növényt magányosan díszítő jelleggel, de itt akár egész növénysarkokat is kialakíthatunk. A napos helyeken sokféle növény jól érzi magát a pálmáktól kezdve a legismertebb szobanövényekig, melyek úgy váltak hosszú évek alatt szobanövényekké, hogy pont azok az igényeik, mint nekünk: hőmérsékletben, páratartalomban, fényben, így jól érzik magukat lakásunkban. A fűtetlen előszobában pedig a téli nyugalmi időszakukat töltő kaktuszok érzik jól magukat.
A növény nem fog alkalmazkodni
Ha lakásdíszítési céllal, sok növénnyel szeretnénk körülvenni magunkat, arra ügyeljünk, hogy e növények nem nagyon fognak a mi igényeinkhez alkalmazkodni. Tehát hiába mutatna jól egy kaktusz a télen is meleg nappaliban, az hetek alatt megnyurgul és elpusztul ott. Ezért célravezetőbb, ha előbb megismerjük a kiválasztott növények igényeit, és a házon belül ott kerítünk nekik helyet, ahol várhatóan legjobban érzik majd magukat. Ott ahol a körülmények leginkább hasonlítanak a természetes élőhelyükön levőkhöz.
A növény, ami díszít
A következő képes összeállításban igyekeztünk sokféle ötletadó lehetőséget bemutatni. Láthatnak itt növénysarkokra példát, magányosan díszítő egyedeket, és sokféle kiegészítőt, amik látványosabbá tehetik növényeinket a lakásban. Ilyen a növényfal, a belógatott kaspók, vagy a növényekkel beültethető lámpatest, de érdemes kiemelni a már nálunk is könnyedén beszerezhető világító edényeket is.
Zsebes megoldású,
automatikusan öntözött növényfal
Fürdőszoba,
párakedvelő fajokkal berendezve
Kerti hangulat a
lakásban: egy kerti pad és növények
A belógatott
kaspóknak köszönhetően az egész fal szinte takarható növényekkel
Minimalista
lakásban jól mutat a minimalista növényelhelyezés
Egy növény is
feldíszíthet egy szobát, ha mérete és formája erre alkalmassá teszi
Fűszerlétra, az
ideális konyhai dísz, ami még ehető is
Egy vázában levő
szálas virág, vagy egy üveggömb összeültetés is elég lehet egy asztalra
Üveggömbökbe
ültetett pozsgások: kevés víz kell nekik, és bírják a meleget
Keleti hangulat
szerencsebambusszal
Akár egy kis
pálmaház
Meglepő lámpa
Ritka, de ötletes
megoldás: padlóba épített növény-edényzet
A növények
kedvend helye az ablak: akár belátás gátlónak is jók
Világító kaspók,
melyek hangulatfényt adnak, a növények pedig az árnyékról gondoskodnak