Mikro konzol
Az adott konyhában – a konvencióktól kissé eltérve - a főzőlap fölé nem elszívó került, hanem a mikro, egy speciálisan erre a célra kapható fém konzolos tartóra helyezve. A két konzolnak az alsó élén pont megfelelő felület van arra, hogy az öntapadós LED szalag darabot felragasszuk rá. A konzol elegendő magasságba került, hogy a főzőlap hője már se a LED világítást, se a mikrot ne zavarja.
Az elkészítés menete a következő. Először is a szükséges méretre vágjunk le a szalagból két egyforma darabot. Erről korábban már írtunk, hogy a LED szalag kb. 15 cm-enként, a megjelölt helyeken vágható. Ezután a szalagok végén lévő csatlakozási pontokra fel kell forrasztanunk a vékony vezeték párokat. Ne használjunk vastag villanyvezetéket, bőven elegendő a hangszóróvezeték vagy hasonló. A pákával ne melegítsük soká a forrasztási pontokat, mert a LED-ek károsodhatnak. Ha pillanatforrasztót használunk, akkor előre felmelegítjük a pákát, aztán csak egy gyors olvasztás a forrasztási ponton a lecsupaszított vezetékvéggel, és már „fújhatjuk” is, hogy gyorsan visszahűljön.
A két LED szalag darab végére forrasztott két-két vezeték-párat párhuzamosan kötve egyesítsük, miközben figyeljünk a polaritásra. Az egyesített bekötő vezetéket pedig már csak egy 9-12 V-os egyenáramú tápegységre kell kötnünk – újra csak figyelve a polaritásra. (A kisebb feszültségnél alig érzékelhetően gyengébb a fény, de más problémát nem okoz.) Nagy hibát nem követünk el, ha véletlenül felcseréljük a polaritást, de természetesen a LED-ek akkor nem világítanak. A két – kb. 30-30 cm-es - szalag darab táplálásához akár egy 300-500 mA-es táp is elegendő; régi készülékeink maradékában könnyen találhatunk ilyet, de természetesen akár hazai boltokban, akár az Ebay-en keresztül vásárolhatunk is. Külön kapcsolót nem is építettünk a világítás áramkörébe, hanem magát a tápot egy kapcsolható aljzatba dugtuk.