Ergonómiai ülőke tetővel és elülső nyílással |
A mosdó formája illeszkedjen az ülő ember mellkasához. A homorú homloklap lehetővé teszi, hogy a kerekesszéket használó térde kényelmesen elférjen a mosdó alatt, valamint, azt, hogy ülő testhelyzetben is elérhető legyen a mosdóra vagy falra szerelt csaptelep. A mosdószifon szorosan a fal előtt helyezkedjen el, hogy elegendő szabad tér legyen a mosdó alatt. A mosdónak legyen könyöktámasza.
A mosdó mellé, U alakú, a falra merőleges kapaszkodót használjunk. A mosdó fölé dönthető tükröt szereljünk.
Akril ülő kád nyitható oldalsó ajtóval |
Úgy gondoljuk, hogy a képekhez nem szükséges hosszú magyarázatokat fűzni, mert az érintettek sokkal hamarább értékelni tudják, hogy nekik melyikre van igazán szükségük, melyékre nem.
Az itt bemutatott segédeszközök a fürdőszobához, WC-hez kapcsolódnak. Nem véletlenül, hiszen a mozgáskorlátozottak – a lakáson belül – talán itt igénylik a legtöbb segítséget, és a speciális eszközöket.
Porcelán mosdó könyökpihentetővel |
A kerekes székes és idős használók számára általában a zuhanyzás az ideálisabb fürdési lehetőség, mert a kádba nehézkesebb a beülés. A perem nélküli zuhanytálca kerekesszékkel könnyen megközelíthető. A zuhanyzóban legyen fix, felhajtható vagy felakasztható ülőke.
Üvegszál erősítésű, padlósíkba építhető műgyanta zuhanytálca |
WC csésze szemből és oldalról is legyen megközelíthető. Az ülés magassága 46-48 cm legyen. A magasított WC csésze megkönnyíti a kerekesszékből való átülést, illetve kényelmesebb az idősek számára, akik nehezebben tudnak leülni, vagy ülő helyzetből felemelkedni. Az ülőke legyen elől nyitott.
A WC két oldalán legyen kapaszkodó; az egyik oldalon merev, másikon fel- és lehajtható. Mindkét oldalon egyforma magasságban legyenek felszerelve.
Egykaros álló csaptelep hosszú karral |
A fürdőkád belső felülete legyen bordázott, csúszásmentes. A kád végében lévő ülőfelülettel, vagy külön berakható ülőkével könnyebb a használata. A falra szereljünk hosszú kapaszkodót.
Rozsdamentes mosdó, csaplyukkal |