Egyedi fiókelőlap

Fiók- és ajtófogantyúkból az igen nagy választék ellenére nehéz egyedit alkotni, ezért aki szereti az anyagok funkcióinak keveredését, bizonyára örül a képen látható csempedíszből készült fiókelőlapnak.

A csempe anyagvastagságával rövidebbre készítsük el a fiókot. A csempét keretező rátétlécek vastagsága azonos legyen a csempéjével, a többi méretet úgy határozzuk meg, hogy a fiókelőlap közepén éppen a csempe mérete maradjon. A rátétléceket - sarkaikat 45°-os szögben gérbevágva - állítsuk össze keretté, majd ragasszuk a fiók előlapjára. A csempét középen fúrjuk át óvatosan a fogantyú számára, majd a bútor felületkezelése és száradása után ragasszuk a helyére. Mikor a ragasztó megkötött, a csempén lévő furaton át, fúrjuk ki a fogantyú furatát magán a fiókon is. A fából készült, feketére festett fogantyú (hogy teljesen beleolvadjon a csempe mintájába) legutoljára kerül a helyére, egy megfelelő hosszúságú csavarral.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: fiókelőlap, fiók

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Bútormegújítás, kisebb bútorjavítások

Otthonunk berendezési tárgyai a napi használatuk közben sérülhetnek, kopnak és kisebb hibáik adódhatnak. Kijavításukat nem érdemes halogatni, ugyanis a javítást saját kezűleg is el lehet...


Speciális fiókok oda, ahová nem lehet fiókot tenni

A modern konyhák egyik nagy előnye, hogy olyan helyeket is kényelmesen tudunk használni, amelyek régebben még a kihasználhatatlan holtterek közé tartoztak. A kisméretű konyhákban pedig minden...