Az azbeszt palát helyettesíti
A szálcementes síkpala kiválóan alkalmazható minden épület típuson, mégpedig a tető dőlésszögétől függetlenül. A különféle fedésképek kialakítását lehetővé tevő műpala jól illeszkedik a manapság kedvelt stílusú családi házak formavilágához, vagy azok régi palafedésének a felújításához, sőt a nagyobb lakóépületek felújításánál is előnyösen használható. Az új tetőfedő anyag a változatos fedéskép kialakításon túl azonban számos egyéb előnyös tulajdonsággal is rendelkezik.
Az új síkpalák gyártása során az alapanyaghoz titán-dioxin adalékot kevernek, amely katalizátorként működik a légszennyező anyagok lebontásában. A fény hatására a pala felületén fotokatalitikus reakció indul el, amelynek során az egészségre káros nitrogénoxidot ártalmatlan nitráttá alakítja át. Ez az anyag a szálcement pala felületén levő kalcium hidroxiddal reakcióba lép, és az esővíz hatására lemosódik a tető felületéről. E vegyi reakciók folyamatosan ismétlődnek, mert sem a katalizátor, sem a titándioxid nem használódik el.
A csak természetes anyagokból előállított szálcement építőanyag ennek megfelelően környezetbarát is. További előnye, hogy a speciális gyártástechnológiának köszönhetően igen ellenálló a savas, lúgos környezeti hatásokkal szemben, és az UV sugárzásnak is ellenáll. Hosszú élettartamú fedőanyag, amely karbantartást nem igényel, fagy- és tűzálló, emellett még törhetetlennek is mondható. Igen sokféle méretben és színben gyártják. A jellegzetes tulajdonságok pedig az épületek esztétikailag ideális átformálását is lehetővé teszik.
A tetőfedő anyag további előnye, hogy csekély, mindössze 14 kg/m2-nyi az önsúlya. Kis súlya miatt jól használható olyan tetőfelújításoknál is, ahol a tető szerkezetének megtartása, vagy esetleg csak kis mértékű változtatása alapvetően fontos. A viszonylag kis önsúly a szállításnál is előnyös, továbbá a tárolást és a felrakást is megkönnyíti.
A lapok formai kialakítása nagyon változatos fedési fajták (francia-, német-, svájci-, magyar) kialakítására is lehetőséget biztosít, amely az ilyen anyaggal burkolt tetőfelületeket esztétikailag és formailag is a szokványostól eltérővé teszi. A szálcement síkpala teljes elemrendszere biztosítja az ilyen tetőfedések változatos és szakszerű kialakítását.
Az épületek homogén megjelenítése nem csak építészetileg előnyös, hanem egyben a magasabb műszaki igények kielégítését is szolgálja. Az ilyen az épületszerkezetek energetikai homogenitása, időtálló megjelenése mellett a szépsége és csekély karbantartási igénye sem mellékes. Ennek biztosítéka a szakszerű kivitelezés, és a megfelelő rétegrend kialakítása, amely a homlokzatokon és a tetőkön közel azonos. Így lehetőség van arra is, hogy a tetők és a homlokzatok azonos burkolatot kapjanak. A tető és a homlokzat homogén egysége a mai építészeti irányzatoknál egyre gyakrabban használt megoldás. Előnyük, hogy a homlokzatot érő csapóeső nem tud a hőszigetelésbe, vagy a falba jutni, a légrésekben áramló levegő pedig elvezeti a nedvességet, ami a vízzáró fedéseken mégis átjutna. A légrésekben áramló levegő ezen felül – a felmelegedő külső szálcement réteget hűtve – nyáron hőszigetelő hatású is. A szálcementes síkpalák ezért előnyösen alkalmazhatók a régi palafedések kiváltására felújításkor, és az új tetőfedések környezet kímélő kialakításánál is.
A hagyományos
palatetők fedése ideálisan helyettesíthető az új szálcement síkpalák
valamelyikével
A tetők
fedésképét és színét ideálisan lehet megválasztani a célnak leginkább megfelelő
típusú síkpalával
Az új tetőfedés
átszellőztetését a speciálisan kialakított rendszerelemek, így a gerincelem
oldják meg
A különféle
színekben gyártott síkpalák közül könnyű kiválasztani az épület esztétikai
megjelenéséhez leginkább illő színű és méretű változatot
A homogén jellegű
épületeknél jól érvényesíthetők a tető és a homlokzatok egységes palaborítása,
ami esetenként a felületek színvariációira is lehetőséget ad