Szekrény átformálása festéssel

2014-09-08 11:07:15 | Módosítva: 2014-09-08 11:08:49

Az adott fürdőszobában volt egy szekrény, amelynek fehér színét A bentlakók már megunták a jellegtelensége miatt. Laminált bevonata viszont alkalmassá tette, hogy legalább az egyik oldalának átfestésével érdekesebbé lehessen tenni. Erre több technológiai lehetőség is van kezdve a kézzel festéstől a sablonos festésig.

Skandinávosan rusztikus

Az adott felület zsírmentesítése után egy háromszögű, op-artos jellegű minta mellett döntöttek, amit rusztikus skandináv módra, kissé lazúrosan, mondhatni foltosan kívántak felfesteni. A mintázatnak ezzel kívánták megadni a skandinávosan rusztikus jellegét.



Az eredeti oldalfelület átfestése helyett inkább vékony, méretre vágott lambéria lécekből álló deszkaburkolatot ragasztottak rá. A régi fogastól ennek érdekében meg kellett válni, majd a felragasztott új nyers deszka burkolat felületét színezték át. A művelethez erősen felhígított, matt alapozó festéket használtak. Átlós irányban, halványan a felületre jelölve, előbb a fehér háromszögű részek kontúrjait festették fel, majd ezek teljes felületét szabálytalan fedéssel vonták át. Ezt követően a szürkéskék motívumokra kerítettek sort, amelyeknél kiigazíthatták az esetlegesen túl szabálytalan fehér motívumok kontúrjait. A markánsabb foltosodást még száradás előtt hígítós, ám kinyomkodott ecsettel áthúzva tompították, és így alakították ki a lazúros fedésű felületek skandinávosan rusztikus hatását.

A festett felületek száradása után új fogasokat csavaroztak a régiek helyére.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Homlokzat festése

Az épületek külső falai is – a többi szerkezetrészhez hasonlóan – állandókarbantartást igényelnek. Ezt sok háztulajdonos nem veszi komolyan, éscsak amikor már nagyon „lepusztultnak” látszik az...


82 év: ennyi idő alatt újulhat meg a teljes családi ház állomány Magyarországon

Magyarországon 2,5 millió családi ház van. Energetikailag korszerűnek 5-10%-uk mondható, melyek energetikai korszerűsítést nem igényelnek, hiszen ezeket eleve a kor követelményeinek megfelelően...