Hővisszanyerés fürdővízből

2019-06-14 12:44:04 | Módosítva: 2019-07-25 07:36:34

Ha megnézzük a lakossági energiaigények alakulását, láthatjuk, hogy a fűtéshez szükséges energia drasztikusan csökkent, és ennek következtében a meleg víz előállításához szükséges energia az otthoni energiafelhasználás egyre jelentősebb részét alkotja. Figyelembe véve, hogy ennek az energiának a többsége a lefolyóba kerül, a zuhanyzókból történő hővisszanyerés egyszerű módja lehet az energia és a pénz megtakarításának.


A lefolyóba épített hőcserélővel hatékonyan nyerhetünk vissza energiát, költséghatékony módon csökkentve az energiafogyasztást. A lakóépületek hulladékhő visszanyerésére szolgáló hőcserélő berendezések új modelljei képesek a zuhanyelvezetőkből származó hulladékhő több mint 50%-át visszanyerni, és megtérülési idejük is kiemelkedő.


A lefolyó hővisszanyerő rendszerének nincs mozgó alkatrésze és áramot sem igényel. A speciálisan kialakított rézcsövek a forróvizes hulladékvíz hőenergiájával a bejövő friss vizet 10°C-ról mintegy 25°C-ra melegítik. Így amikor frissvíz a keverőszelepre érkezik, sokkal melegebb, ezért lényegesen kevesebb meleg víz szükséges a vízmelegítőből esetleg a napkollektorból. Tárolós rendszerek esetén a zuhanyból visszanyert hőenergia felhasználható a tartály vizének előmelegítésére is.


forrás: rezcsoinfo.hu


További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!

Címkék: zuhany, hővisszanyerő

Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.

Épített zuhany

A fürdőszoba felújítása, átalakítása talán az egyik legnagyobb munkával járó felfordulást jelenti. Éppen ezért érdemes alaposan megtervezni a lépéseket, hiszen számos kérdésre kell választ adni....


Zuhanyszűrők

Azt mindenki tudja, hogy fertőtlenítés miatt a vezetékes csapvizet pontosan meghatározott mennyiségű klórral kezelik. Ez a hálózati rendszerek fertőtlenítése miatt szükséges, és a közeli jövőben ez...