Már tavasszal is feltöltögethető földdel a bujtásos gyökereztetéssel szaporítani kívánt kúszó, illetve elfekvő fenyők ága. A zöldből barna színűre változó, fásodó állapotba átmenő részüket is eltakarva kell beborítani nyirkos tőzeggel vagy porhanyós helyi földdel. A gyökeresedésük serkentése érdekében, célszerű a bújtatni kívánt fenyőágat, hosszanti irányban késsel bevágni vagy felhasítani. Elegendő, ha a takarásból csak az ágcsúcs legvége marad szabadon.
A takaró földréteg nyirkosan tartásakor némi gyökérfejlesztés remélhető akár már ősszel is. Ezt kövesse a levágás, a további neveléshez, amit nem szabad elsietni. Viszont a takaróföld megbontásával egyszerűen észlelhető meggyökeresedés után már valóban érdemes levágni az új növényt. Ezt azonban legjobb tavaszra vagy a nyárvégi ültetési szezonra időzíteni. Az ilyen módon megoldott feltöltéses bujtással legjobban a borókák, páfrányfenyők, ginkók, ezen kívül még a törpe lucfenyők és a tuják is szaporíthatók.
Fenyők szaporítása feltöltéses bujtással
Az elfekvő és még inkább a kúszó ágazatú fenyők, közülük is a borókák gyakran maguktól is legyökeresednek. Az ilyen fenyőknek megkísérelhető a szaporítása is, a természetes legyökeresedésükhöz hasonló feltöltéses bujtással.
További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!
Szólj hozzá a cikkhez!
Be kell jelentkezned,
hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.
Műfenyőfák
Szinte minden évben karácsony táján felvetődik a kérdés, hogy hagyományos- vagy műfenyőfát vásároljunk. A valódi fenyőknek azonban szinte csak annyi az előnyük, hogy illatuk betöltik az egész...
Levélvágásos növényszaporítások
A növények beszerzésére számos lehetőségünk van, a faiskolai árudáktól, a növényes rendezvényeken át a csomagküldő szolgálatokig. Ezeknek egy szépséghibájuk van, pénzbe kerülnek. Cserével, vagy...