Újabban pedig megint az ehhez hasonló, tükörfényes felületű bútorok jöttek divatba. Ám az új bevonat a régi poliészterlakknál sokkal korszerűbb, tartósabb és főként igényesebb kivitelű. Ezek a magas fényű fedőréteggel bevont, eszményien sík bútorelemek általában a minimál stílusú bútordaraboknál érvényesülnek, mivel fényes felületeik kihangsúlyozzák az ilyen bútorok funkcionálisan letisztult, szinte steril, ám rendkívül attraktív hatását. Ezt a PET fóliás bevonatnak köszönhető.
Pet fóliás ajtók
A fényes felületű lapok maganyaga többnyire poliészter festékkel bevont MDF lap, amelyre préseléssel rögzítik a 0,6 mm vastagságú, tükörfényes PET fóliát. Az ilyen frontlapok előnye, hogy áruk – tulajdonságaik hasonlósága ellenére – jelentősen kedvezőbb az akrilból készült burkoló elemeknél. A PET fólialapok felülete erősen karc- és vegyszerálló, továbbá élettartamuk garantáltan hosszantartó. További előnyük, hogy felületük nehezen piszkolódik, a feltapadt szennyeződések pedig könnyen letisztíthatók. Igaz, hogy a drasztikus súrolószerek használata nem megengedett a tisztításukhoz, ám ezekre nincs is szükség, mivel a szennyeződések nehezen tapadnak meg a fólia teljesen sima, szinte kosztaszító felületén, és ezek mosószeres törlőruhával könnyen és nyomtalanul eltávolíthatók. A letisztított nedves felületet azonban ajánlatos azonnal puha törlőruhával szárazra törölni.
A PET fóliás bútorajtók élfedése sem okozhat problémát, mivel e célra 0,8 mm vastag, magasfényű és színazonos ABS élzárók szolgálnak, de a 3D-s gépi élzárással is minden igény kielégítően megoldható.
A különféle gyártók többnyire adott méretben gyártott lapjai a bútorkellékeket és szerelvényeket forgalmazó szaküzletekben szerezhetők be, illetve esetenként adott méretre is legyártathatók. 10-12 kompakt szín, 3-4 fautánzat mintázat, illetve egyéb mintás díszítés között lehet választani. A különféle színek lehetőséget teremtenek a pultok, fedőlapok egyedi kombinálására, sőt ha a korpuszoldalak is PET fóliás elemekből készülnek, a bútordarab összhatása szinte tökéletesen egységessé tehető.
Vákuumfóliázott darabok
Beszerezhetők magasfényű, 3D vákuumfóliázott bútorajtók is. Ezek is MDF alapanyagúak, amelyeknek a hátoldala fehér laminált felületű. A fóliaborítás 0,3 mm vastag, és még egy színtelen felületvédő lakréteggel is védettek. A vákuum technológiából adódóan e termékeknél az élek is fóliával borítottak, a sarkok azonban kb. 3 mm-es lekerekítésűek, illetve „szappan” fazonúak. A fóliázott felületek tükörfényesek, és a védőlakkozásnak köszönhetően karc-és saválló, és természetesen tartós, ám az élek hőállósága csak 75 fokos hőmérsékletig leválás-mentes. Megadott méretű ajtó és kiegészítő elemek közül lehet választani, de igény esetén egyedi darabok vákuumfóliázása is megrendelhető.
Festett bevonatú bútorelemek
Eszményi simaságúak a festett felületű, magasfényű frontelemek is. Az alapanyag ez esetben is MDF lap, amelyekre a RAL színskála teljes választékából kiválasztott speciális festék kerül, több rétegben. A védőréteg nagy kopásállóságú színtelen lakk, amit polírozással tesznek tükörfényessé. Főként teljesen sík darabok alkotják a méretválasztékot.
Poliészterlakkos bevonat
Végül a régi poliészter lakk bevonat sem ment ki a divatból, csupán a technológia lett igényesebb. Ezt a bevonatot csak furnérozott bútorelemeken alkalmazzák, és a felületek egyenletessége, síksága már nem hagy kívánni valót maga után, a felület fénye és simasága pedig vetekszik az üvegével. Ez a bevonat selyemfényű bevonattal is rendelhető. A magas karcállóságú műgyanta bevonat 1,5-2 mm vastag, és csak a frontfelületet borítja. Az élek és a hátoldal ugyancsak nagy kopásállóságú, selyemfényű poliészter lakkal bevont. Csak rendelésre készítenek ilyen bevonatot, és néhány hét az átfutási idő a lengyel kivitelezés miatt.