Eredetileg gyári termékről van szó, amit a legkülönbözőbb színkombinációkban készíthetnek el a megrendelő számára. Az ügyes kezűeknek azonban valószínűleg nem okozna gondot az elkészítése, akár jó minőségű fenyőfából, akár masszívabb keményfából.
Ha jól megfigyeljük, akkor a statikailag fontos részek vastag lapanyagból készülnek, így az egész bútor alaplapja, a fotelrész ülőlapja, oldalsó karfa részei és a háttámla rész is. Lapanyag még a legfelső polcrész alapja, és egyes függőleges merevítők is. A laprészekbe csaphornyos kötéssel, köldökcsapozással vagy lamelló kötéssel lehet belecsapolni a négyzet keresztmetszetű léceket, melyek az ülőalkalmatosság szilárdságához is hozzájárulnak. A laprészek és a lécek egymásba engedése bizony nem tűnik könnyű feladatnak, de nem megoldhatatlan.
Fontos a kisbútor szilárdsága, mert hiszen az a lényege, hogy jól megpakolhassuk könyvekkel – úgy pedig tekintélyes súlya lesz. A kötéseknek nagyon erősnek, szilárdnak kell lenniük, és gondoskodni kell arról is, hogy legalább kis mértékben el tudjuk mozdítani a könyvekkel megpakolva súlyos szerkezetet. Az eredetei konstrukcióban rejtett görgők vannak a talplemezbe süllyesztve.