Régi mondás, hogy a második házát építi magának és okosan az ember… Az első még tele van gyermekbetegségekkel, jónak tűnő, ám a gyakorlatban mégis hibás döntésnek bizonyuló megvalósításokkal. Ugye milyen jó lenne, ha házunk megtervezéséhez nem kellene naponta felkeresnünk az építészünket, vagy a családdal vitáznunk arról, hogy hogyan is nézzen ki a kert, milyen színű legyen a tető? A 3D épületbemutató megkíméli az építkezőket a felesleges idegeskedéstől, hogy nyugodtan, a családdal közösen, a számítógép előtt ülve, egy virtuális helyszínbejárás keretében tekinthessék meg leendő házukat.
A 3D-s program kívülről megmutatja, hogy az elképzelt részek egységes, harmonikus egészet alkotnak-e majd: virtuális sétán megtekinthetjük házunk külső burkolóanyagait, megnézhetjük a tetőcserepeket és akár a vakolat színét is. A 3D-s épületbemutató olyan megoldás, amely a tervezés fázisától kezdve nyújt egyeztetési lehetőséget az építtető és a beruházó számára, elkerülendő a félreértéseket, hogy minden úgy kerüljön a tervekbe, ahogy azt az építtető szeretné. A program megalkotói mindvégig szem előtt tartották az egyszerű, laikusok számára is felhasználóbarát kezelhetőséget, így a virtuális kommunikáció néhány lépésben létrejöhet a tervező és az építkező között. A tervező az [éptár] oldalról letölthető ArchiCAD kiegészítő segítségével a 3D épületmodellt elmenti, majd feltölti a 3D épületbemutató szerverére. Erről a feltöltött tervről e-mailben meghívót küld a megrendelőnek, aki a megkapott linkre kattintva azonnal megtekintheti épületét, körbejárhatja azt, illetve kiválasztva az egyes építőelemeket azok színét, struktúráját is megváltoztathatja.
A Leier 3D-s épületbemutató programja nem csak a tervezést teszi könnyebbé, hanem a költségek kalkulálásában is segítséget nyújt, hiszen minden egyes tervezési fázisnál megjeleníti az adott építőanyag mennyiség-szükségletét, így tervezhetővé válnak a költségek. Nem kérdés többé, hogy mennyi tégla, cserép, térkő stb. szükséges majd a ház kivitelezéséhez, mert a szoftver segítségével nem csak a tervezett épület homlokzatának rétegfelépítése adható meg, de ennek alapján a szükséges anyagok, vakolatok, hőszigetelő rendszerek mennyiségi kiírására is van lehetőség, így az elszámolás is sokkal pontosabb lesz.