„Blueprint” avagy kéknyomat – (építész)mérnökök biztosan találkoztak már ezzel a kifejezéssel. Egy, a fotózás őskorából származó eljárást jelent, amivel sokáig az építészeti tervrajzokat sokszorosították. Nevét a kék alapon található fehér vonalakról kapta. Az 1800-as évek közepén, a fotózás őskorában jöttek rá, hogy a ferriamoniumcitrát nevű vegyület segítségével fényérzékeny réteg hozható létre, ami elsősorban kontúrok, árnyképek rögzítésére alkalmas.
Az eljárást egészen az 1950-es évek közepéig használták. Lényege, hogy a fényérzékennyé tett anyagra (ami lehet szövet, kerámia, papír stb.) a másolandó tárgy kerül, majd napfénnyel vagy UV „fénnyel” exponálják és ezután víz, valamint híg sósav segítségével varázsolják elő a tárgy vonalait. A fényt kapott részek kékek lesznek (ez utólag színezhető is), az árnyék pedig fehér marad.
A Studio Glithero-t a klasszikus, kék brit kerámiák ihlették meg, termékeiken valódi növények körvonalai látszanak. A növényeket az út mentén szedik, préselik, majd a fényérzékeny bevonattal ellátott kerámiára ragasztják. UV sugarakkal megvilágítva, majd előhívva, ilyen csodálatos alkotások keletkeznek.