1. Energiakímélő üzemmód:
Az energiakímélő üzemmódok visszaveszik például a telefon fényerejét, változtatnak a képernyő felbontásán és optimalizálnak a processzor teljesítményén is. Ezek után már szemmel láthatóan kevesebbet fogyaszt egy-egy készülék.
2. Mobil data vagy Wifi:
A legtöbb esetben a WiFi mindig bekapcsolva van. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a 4G/5G is mindig aktív, akkor az jóformán duplán használja a telefon energiáját. Ha tehetjük, akkor mindig győződjünk meg róla, hogy egyszerre csak az egyik opció legyen aktív.
3. „Dark mode”:
Nagyon fontos, hogy ez a módszer csak az OLED, vagy az AMOLED kijelzős telefonokon működik, de akkor akár egy órányi üzemidőt is megspórolhatunk. Emellett a sötét háttér a szemet is nyugtatja.
4. Bluetooth, NFC, GPS, Hotspot:
Ezek a funkciók szinte már nélkülözhetetlenek egyesek számára. Használjuk őket fizetésre, tájékozódásra vagy zenehallgatásra is. Ez a négy funkció azonban passzívan is akár 30%-nyi energiát felemészt, miközben 1-2 koppintásból bármelyik be és kikapcsolható.
5. Hang effektek, rezgő üzemmód
A telefonok nagyon sok energiát felemésztenek arra, hogy az értesítések rezgéssel, valamint különböző értesítési hangokkal tudassák a felhasználót egy-egy történésről. Ide tartozik még, ha bekapcsoljuk az érintés utáni hangokat is (gépelés, képernyő feloldás-lezárás). Könnyen beállítható egy egységes értesítési hang, valamint a rezgés és további hang effektek is könnyen korlátozhatóak minden alkalmazásban.
6. Widgetek
Minél több widgetet használunk, a telefon annál több időt tölt az interneten, hogy másodpercre pontosan frissítse ezeket a widgeteket. Ha pedig nem használjuk őket, akkor a telefon úgymond megspórolja azt az energiát.
7. Alkalmazások
Ma már sok esetben nincs is szükség egy app-ra a minőségi tartalomfogyasztáshoz. Erre lehet jó példa a bet365 app, ami ugyanúgy néz ki és funkciónál, mint a mobil felület. További példák még a különböző hírközlő app-ok is. A BBC vagy a Financial Times mobil felülete néhány esetben könnyebben is böngészhető a mobil böngészőből, mint az alkalmazásból. Ezen felül a meglévő alkalmazások listájába is érdemes benézni, mert 1-1 app hihetetlen mennyiségű időt fut a háttérben, teljesen feleslegesen.