Sajnos sokszor ennek a jó hőszigetelésnek a negatív hatásaival csak az épület használatbavételét követően szembesülünk. Ugyanis a jó hőszigetelés nem csak azt akadályozza meg, hogy a meleg levegő távozzon, de azt is, hogy a friss levegő bejusson. Tévedés azt feltételezni, hogy ablaknyitással az épület ugyanúgy átszellőztethető, mint a régi, szigeteletlen épületekben. A régi épületek kifűtéséhez pont azért kellett jóval több fűtési energia, mert a meleg egy része a jóval porózusabb kialakítású falszerkezeteken keresztül távozott. Ezzel párhuzamosan viszont a friss levegő is bejutott, tehát az épület lélegzett. Ennek a ténynek az ismeretében elengedhetetlenül szükséges, hogy az épület már eleve úgy épüljön fel, hogy rendelkezzen olyan gépi szellőztető rendszerrel, amely az energiahatékonyságot nem veszélyeztetve képes folyamatosan egészséges minőségű levegőt biztosítani a bent tartózkodok számára.
A szellőzés hiányának egyértelmű velejárója a megnövekedett páraképződés és a falsarkok penészedése. Mivel az otthonunkban hosszú időt töltünk egyhuzamban, könnyen belátható, hogy a nem megfelelő minőségű levegő nem csupán rossz közérzetet okozhat, de jelentősen növeli a krónikus légzőszervi megbetegedések kialakulásának a kockázatát is. Az asztmatikus megbetegedések kialakulásának esélye így kisgyermekeknél megnövekedhet.
Az Aereco, mint a komfortszellőzés szakértője két különböző szellőzőrendszerét is széles körben biztosítja a magyarországi lakó- és középületekbe.
Professzionális megoldást nyújt a központi hővisszanyerős rendszer, amely egyrészt úgy biztosítja a jó levegőminőséget, hogy az elhasznált levegő hőenergiáját még hasznosítja a frisslevegő előmelegítéséhez, mielőtt kidobná azt. Másrészt szűrőrendszerén keresztül kiszűri a kintről bevezetett levegőből a por- és pollenszennyeződéseket. Rendkívül fontos a komfort fenntartása érdekében a csendes és hatékony működés, amit ezek a gépek biztosítani tudnak, még akkor is, ha a légtechnikai csőrendszer szűk keresztmetszetű csövekkel került kialakításra. Középületek esetében a változó intenzitással használt helyiségek igényszerinti szellőzését CO2, vagy akár jelenlét érzékelő által vezérelve teljesen az adott épületre lehet szabni.
Társasházak esetében a hővisszanyerős szellőzés, magas kiépítési költsége és jelentős helyigénye miatt, ma még elenyésző számban valósul meg, ezért érdemes említést tenni a jóval olcsóbban megvalósítható, Aereco páraszabályozott szellőzőrendszerről is, amely ugyan nem rendelkezik hővisszanyerési funkcióval, viszont a lakás használatának pillanatnyi intenzitása függvényében, helyiségenként szabályozva képes a komfort szellőzés biztosítására a komfortérzet romlása és a szellőzési hőveszteségek jelentős növekedése nélkül. Mivel ez a rendszer a friss levegő pótlását a folyamatos tartózkodásra használt helyiségekben páraszabályozott működésű légbevezetőkkel biztosítja, míg az elhasznált levegőt a kiszolgáló helyiségeken keresztül pára- és/vagy jelenlét érzékelő alapján távolítja el, nincs szükség kétirányú légtechnikai csővezeték hálózat kiépítésére, ami nem elhanyagolható szempont az optimális helykihasználás miatt.
A rendszernek létezik épületközponti és lakásonkénti kialakítása is, így akár utólagosan, jelentős bontási munkálatok nélkül is kiépíthető.